Legyőzték a verhetetlennek hitt Norvégiát a 2017-es női kézilabda-világbajnokság fináléjában. A Németországban megrendezett torna legfontosabb mérkőzésén a norvégok nem tudtak mit kezdeni Franciaország szenzációs védekezésével, így a gallok 23-21-es győzelmet arattak a sportág uralkodója felett.
A továbbiakban emlékezzünk vissza a számok nyelvén az elmúlt két hét eseményeire!
1 – A négy csoportelsőből mindössze Svédországnak sikerült bejutnia a legjobb négy közé, ám az Isabell Gulldén vezette északiak sem tudtak felállni a dobogóra, negyedikek lettek. Románia és Szerbia számára már a nyolcaddöntőben véget ért a vb, Oroszország pedig a negyeddöntőben szaladt bele egy nagyon csúnya verésbe.
2 – Ha csak a női tornákat nézzük, 2003 után másodszor lett világbajnok Franciaország. A közös pont a két aranyérmes csapat között az edző, Olivier Krumbholz, aki immáron a második generációt vitte fel a csúcsra.
3 – Sovány vigasz, de a magyar válogatott mindhárom vereségét olyan csapatoktól szenvedte el, melyek végül bejutottak a legjobb négy közé. Franciaországtól 29-26-ra, Norvégiától 30-22-re, Svédországtól pedig 25-22-re kapott ki Kim Rasmussen csapata. Mit mondjunk, lesz még dolga a következő három évben a dán edzőnek a világ elitbe vezető úton…
4 – Zsinórban a negyedik világeseményen jutott be Hollandia a legjobb négy közé, és a 2015-ös vb-ezüst, a 2016-os olimpiai 4.-, és Európa-bajnoki ezüst után ezúttal a bronzérmet szerezte meg a még mindig igencsak fiatalnak mondható együttes. Érik az a trófea…
7 – A torna álomcsapata a következő hetesből áll: Katrine Lunde (Norvégia) – Nathalie Hagman (Svédország), Nora Mörk (Norvégia), Grace Zaadi (Franciaország), Yvette Broch (Hollandia), Lois Abbingh (Hollandia), Siraba Dembelé (Franciaország)
9 – Mivel a franciák már rendelkeztek vb-címmel, így a torna után maradt kilenc a világbajnok csapatok száma a mezőnyben. A gallokon kívül Brazília, Dánia, Dél-Korea, Magyarország, Németország, Norvégia, Oroszország és Románia mondhatja magát világbajnoknak. Felkészül: Hollandia és Svédország(?)
10 – A torna legértékesebb játékosának választott Stine Bredal Oftedalnak a mezszáma. A Győri ETO irányítója a fináléig remekül mozgatta csapatát, 44 gólja mellett 46 gólpasszt osztott ki csapattársainak, ám a franciák ellen sorsdöntő pillanatokban hibázott, 1 gólja mellett hatszor is célt tévesztett és mindössze két gólpasszt adott a döntő meccsen.
14 – A holland Lois Abbingh szerezte a legtöbb gólt egy mérkőzésen, 14 góljával kulcsszerepet vállalt a csehek negyeddöntőbeli legyőzésében.
15 – A magyar válogatott története legrosszabb helyezését érte el a világbajnokságok története folyamán.
17 – Bár volt ennél nagyobb különbség is két csapat között egy mérkőzésen (például a mieink 18 gólos sikere Argentína ellen a csoportkörben), mégis egy ekkora különbségű győzelmet emelnénk ki a sok sima meccsből, ugyanis a Norvégia-Oroszország negyeddöntőn senki sem várta, hogy a skandinávok kétszer annyi gólt szerezve 34-17-re „lelépjék” neves ellenfelüket!
23 – Egyetlen olyan ország van, mely az eddigi összes világbajnokságra kijutott. A „civilben” a Győri ETO edzője, Ambros Martin által dirigált Románia ezúttal hatalmas meglepetésre már a Csehország elleni nyolcaddöntőben, csoportelsőként búcsúzott.
42 – Közel száz védéssel (92 db), 42 %-os hatékonysággal védett a tornán a norvég Katrine Lunde. Érdekesség, hogy a fináléban a másik két kapushoz hasonlóan neki sem ment, a franciák ellen mindössze három védett labdával 17 %-os mutatóval zárt a két góllal elveszített meccsen.
66 – Zsinórban a harmadik nagy tornán lett a norvég Nora Mörk a gólkirálynő. Miután a 2016-os nyári olimpián, és a legutóbbi Európa-bajnokságon is ő dobta a legtöbb gólt, a 26 éves jobbátlövő ezúttal mérkőzésenként átlagban több, mint 7 gólt dobott (7,33 gól/meccs).
1111 – Miután a magyar válogatott kiesett - a későbbi világbajnok franciák ellen – a nyolcaddöntőben, a történelem egyik legjobb kézilabdázója, Görbicz Anita bejelentette visszavonulását a nemzeti csapattól. Az elmúlt 15 évben 233 mérkőzésen lépett pályára és ezeken 1111 alkalommal talált az ellenfelek kapujába a győri legenda.
2 821 – A vb 84 mérkőzését összesen 237 263-an tekintették meg a helyszínen, ez közel 3 000 nézőt jelent meccsenként.
Ha tetszett a cikk, kövess minket Facebookon is!
A képek forrása: IHF
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.